Jdi na obsah Jdi na menu
 


O horecký pohár 2004

4. září 2004 se u nás na Horkách uskutečnil již 4. ročník dnes již velmi prestižní soutěže v klasickém požárním útoku „O Horecký pohár“. Podle mnohých zúčastně-ných se jedná o jedno z nejkvalitnějších klání tohoto druhu v širokém okolí. Ale k jádru věci: Na naši soutěž poprvé přijelo pro většinu místních celkem neznámé družstvo mladíků z Mostku. Nikdo z nás jim nevěnoval přílišnou pozornost až do jejich pokusu, který dokončili ve výborném čase 39,30 s. To byla výzva! Náš tým mužů se však nenechal znervóznit a byl z toho úplně shodný čas jako doposud vedoucí Mostek. Soutěž tedy vyvrcholila v málo vídaný, pro soutěžící velmi náročný, avšak divácky atraktivní finálový rozstřel. Jednoduše řečeno, dvě vedoucí družstva si dají každé ještě jeden pokus a kdo dosáhne lepšího času, ten si odnese pohár a nehynoucí slávu, poraženému zbude jen druhé místo a oči pro pláč. Mostek jde jako první, předvádí velmi dobrý útok a je z toho výborný čas 37,37s, tedy mostecké zlepšení a vyrovnání dosavadního rekordu naší soutěže, který dosáhlo horecké družstvo na soutěži v roce 2003. Těžký úkol pro naše borce. Avšak ti se vypjali k ojedinělému výkonu a po heroickém nasazení všech členů družstva dosáhlo o vteřinu lepšího času. Všichni se začali radovat z obhajoby prvenství, jenže ouha… Rozhodčí nám udělili penalizaci –5s za špatné rozkulení

hadice a rázem se ocitáme na druhém místě. Ale smutek trval jen krátce, všichni uznali, že souboj to byl krásný, a že nemůžeme stále vyhrávat a Mostku vítězství přáli. A vzkaz pro vítěze? Těšte se na odvetu!

Další radost nám přinesly horecké ženy, které skončily (jako pokaždé letos) na stupních vítězek a obsadily skvělé 3. místo ve své kategorii. Zvítězilo družstvo žen z Běstovic. V kategorii dětí obhájily prvenství Přestavlky. A v neposlední řadě lze vyjádřit radost nad výkonem našich juniorů, kteří nastoupili poprvé v kategorii mužů a můžeme se jen těšit na jejich postupné zlepšování. O bu-doucnost hasičů na Horkách se nemusíme bát.

A jako každý rok musíme smeknout před všemi, kdo se zasloužili o přípravu, zdárný průběh a ukončení soutěže. Odvedli velký kus práce, neboť jestli si někdo myslí, že hasičina je jen o pití piva, tak se velice mýlí. Uspořádat soutěž takové kvality jako u nás, stojí velkou dávku úsilí a často i trochu sebeobětování. Proto díky všem pořadatelům, roz-hodčím, hlasatelům, prodavačům u stánků, pekařům prasete a klobás, kuchařkám, připravujícím, uklíze-jícím a všem ostatním, kteří jakkoli pomohli, proto-že to jsou ti praví vítězové. Soutěž se celkově po všech stránkách podařila a to je hlavně jejich záslu-ha!

A aby toho nebylo málo, tak naše družstvo hned týden po naší soutěži zajíždělo obhajovat loňské vítězství do Albrechtic nad Orlicí, kde se letos poprvé soutěžilo o krásný putovní pohár. A hádejte, kam putoval tento pohár na svou první cestu?…Ano správně, do Kosteleckých Horek!!! Horečáci perfektně provedeným pokusem ve druhém kole nechali všechny soupeře za zády a bezpečně zvítězili. Krásný broušený pohár u nás pobude jen rok, pokud ovšem příští ročník opět nevyhrajeme, což náš velitel Pavel Šeda všem v Albrechticích do mikrofonu slíbil.

Poslední letošní soutěž absolvujeme 25. září v Olešnici, kde se mimo jiné poprvé potkáme s našimi přemožiteli z Mostku! Ať už dopadneme jakkoli, budeme letošní sezónu hodnotit opět jako vydařenou.

-lk-