Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekPrzeworno

...Průběžně aktualizuji...
Středisková obec (polsky gmina) Przeworno, ležící v severovýchodní části kladského výběžku, má 5500 obyvatel v devatenácti vesnicích. V čele gminy Przeworno je fojt (wójt) a představitelem každé z vesnic je šoltys (soltys). V Przeworně mají 14 let starou, moderně vybavenou školu, kde budeme ubytováni. Z památek je významné archeologické naleziště nad Przewornem, kde se nacházela malá středověká bazilika z 9. - 10. století, tedy období ObrazekVelké Moravy! V obci se nachází také precizně udržovaný kostel, což je pro katolické Polsko příznačné. Gmina Przeworno navázala partnerství s obcemi mikroregionu Brodec, kterého jsou Kostelecké Horky členem. Toto partnerství se úspěšně rozvíjí a proběhlo v jeho rámci již několik akcí a projektů.
Od Kosteleckých Horek je Przeworno vzdálené přibližně 150 km, v květnu nás tedy  čekají necelé tři hodiny jízdy autobusem, což se dá přežít.

Stránky gminy Przeworno: http://www.przeworno.pl

Podrobnosti o akci v květnu, které se náš sbor zúčastní, zatím nejsou známy. Je jisté, že odjezd je plánován na 1. května v 6 hodin ráno a návrat v sobotu 2. května večer. Doprava lidí i výzbroje bude zajištěna společným autobusem. Máme zajištěno 10 míst, ale pravděpodobně budeme moci obsadit zbylá místa v autobuse, což dává možnost dalším zájemcům o zajímavý výlet. Společně s naším družstvem mužů budou okrsek č. 18 reprezentovat i vrbická děvčata (vítězky loňského ročníku Podorlické ligy) a děti s Přestavlk. Tato družstva se budou účastit hasičské slavnosti, v rámci které předvedou polským přátelům svoje útoky.

Přesný program pobytu se snad včas dozvíme. Budu vás informovat.
(některé použité informace a fotografie pocházejí z www stránek mikroregionu Brodec)
lk